Ako predať starší rodinný dom za 24 hodín? | Realitný maklér Martina Cibuľová Banská Bystrica

Ako predať starší rodinný dom za 24 hodín?

“Stačí si vysúkať rukávy a pustiť sa do toho…, ” znela posledná veta môjho inzerátu na tento, dovolím si tvrdiť, čarovný dom v Medzibrode. Starý dom na predaj predstavoval skutočnú maklérsku výzvu, ale ja som verila tomu, že ho predám. 

Predávajúci sú moji známi a ja som ich nemohla sklamať. Dala som sa do práce. Inzerát spolu s videom mi trvalo pripraviť asi 3 dni. Kameraman šomral už od začiatku. Vraj čo už z tohto domu natočíme, že je to ďaleko a celé zle. Ešte aj počasie bolo na …💩 Nevadí. 

Inzerát som vhodila do éteru v sobotu. Pomyslela som si, že predaj tohto domu trochu potrvá. Dnes si skôr ľudia radšej priplatia, ako by si mali vysúkať rukávy a spraviť z ničoho niečo. Napriek tomu som vedela, že cena tohto domu musí niekoho zaujať a časom sa určite predá. Na moje veľké prekvapenie mi hneď v nedeľu zavolal pán s veľmi príjemným hlasom a požiadal ma, či by som nespravila výnimku a nešla mu ukázať ten skvelý dom s obrovským potenciálom. Zažartovala som, že výnimku urobím, ale dúfam, že ten dom zoberie. 

Celú cestu do Medzibrodu som šomrala na seba, že som mu to sľúbila a mala som radšej ostať doma. Ale nechcela som sklamať známych a prísť o záujemcu. Obhliadka nakoniec trvala približne hodinku. Pán nehnuteľnosť videl, dôkladne preskúmal, zmeral, zmapoval a rozhodol sa. BERIEM! Domček ho zaujal a rád si ho prerobí🔨🔫. Veľmi ma jeho slová potešili až prekvapili, ale naozaj bol pevne rozhodnutý. Nakoľko mojim klientom rada pomáham aj s financovaním nehnuteľnosti, pán tiež využil túto možnosť. A tak sme sa dali do práce.

Tu sa príbeh o čarovnom domčeku trochu komplikuje. Až 2 mesiace nám trvalo, kým sme pánovi vybavili potrebné financie💶, nakoľko mal malé resty z minulosti (nazveme to pomoc sestre, ktorá sa stala neplatičom úveru). Do poslednej chvíle sme tŕpli, či to celé vôbec vyjde. Ale s kolegyňou Aničkou sme sa nevzdali. V súčasnej dobe je veľmi ťažké získať financie, ak zrovna nepatríte k elite národa. Inštitúcie, ktoré by vám v podstate  mali pomôcť v čase, keď to potrebujete, vám nepomôžu, ale ešte kladú prekážky pod nohy. Poviem vám pravdu, už sme ani neverili.  

No nakoniec všetko dobre dopadlo👌. Predávajúci boli ochotní a trpezlivo počkali, kupujúci robil pre získanie financií maximum. A my dve s kolegyňou sme boli šťastné, že sa stretli aj v tejto dobe ľudia, ktorí si vedia navzájom pomôcť, a tak sa z domu stane domov pre mladú rodinu. Teší ma, že aj v dnešnej dobe sú ešte ľudia, ktorí možno nemajú toľko šťastia v živote, ale o to viac sa vedia tešiť z maličkostí. A viete čo bolo na celom príbehu najviac čarovné? Za ten čas, čo sme toto všetko riešili, sa z nás stali dobrí priatelia👫. Ďakujem, že som mohla byť pri predaji tohto domu a zažiť jeden krásny príbeh. My tento dom budeme sledovať 👀ďalej a určite prinesieme video aj po rekonštrukcii. Už teraz sa teším na výsledok!

   

✔️Ak hľadáte podobnú nehnuteľnosť alebo chcete dostávať čerstvé, ešte nezverejnené ponuky nehnuteľností na predaj, zaregistrujte sa v mojej VIP-ke:  ↪️ https://martinacibulova.sk/formular

✔️Ak by ste chceli so mnou zažiť svoj realitný príbeh, môj kontakt nájdete tu:   ↪️ https://martinacibulova.sk/kontakt

✔️Ak si chcete pozrieť, ako čarovný dom v Medzibrode vyzeral, kliknite sem:    ↪️ https://youtu.be/dgfX-jANVwg

R E A L I T Y L E T T E R

Horúce realitné novinky
priamo na Váš mail