Ako stanoviť cenu nehnuteľnosti? | Realitný maklér Martina Cibuľová Banská Bystrica

Ako stanoviť cenu nehnuteľnosti?

Chystáte sa predávať svoj domov a neviete, koľko si za nehnuteľnosť pýtať? Správna cena vašej nehnuteľnosti môže byť najdôležitejším faktorom pri predaji. Určite nechcete nehnuteľnosť predražiť, pretože stratíte záujemcov, no naopak, nechcete ju predávať ani pod cenu. Stanoviť ideálnu cenu je občas malá veda. Pripravila som si pre vás niekoľko tipov💡, ktoré vám pomôžu.  

Urobte si analýzu trhu

Prvým krokom pre stanovenie ceny nehnuteľnosti je analýza trhu 📈📉. Bez nej nezistíte, aké máte možnosti a za koľko € 💶 môžete predať svoj dom alebo byt. Urobiť si analýzu trhu vám zaberie trochu času⌚. Pozrite si aktuálne ponuky podobných nehnuteľností vo vašej lokalite. Sledujte aj to, aký je o ponuky dopyt a aké ďalšie benefity s nehnuteľnosťou sú v ponuke.  Porovnajte si ceny v čase. Ak stúpajú, môžete ponúknuť vyššiu cenu, ako si myslíte.

Porovnajte svoju nehnuteľnosť s ponukou

Po tom, ako ste si pozreli aktuálny trh s nehnuteľnosťami vo vašej lokalite, porovnajte si podobné ponuky. Na základe toho budete vedieť svoju cenu viac prispôsobiť trhu. Pozrite sa, aká občianska vybavenosť sa nachádza v okolí nehnuteľnosti, aký je vek nehnuteľnosti, sledujte metre štvorcové, rekonštrukciu🔨 a aj to, či sa nehnuteľnosť predáva so zariadením. To všetko, a omnoho viac vplýva na predajnú cenu. 

Poučte sa z chýb iných predajcov

Skontrolujte staré inzeráty nehnuteľností, ktoré sa predali až po zmene ceny, prípadne sa vôbec nepredali. Porovnajte ich pôvodné ceny a aktuálne ceny na trhu. Boli ich ceny predražené? Prečo sa nehnuteľnosť nepredala?

Vžite sa do kože kupujúceho

Nakoniec existuje ešte jeden jednoduchý spôsob. Predstavte si, že kupujete svoj dom🏡. Skúste sa odosobniť. Poobzerajte sa okolo seba,👀 urobte si obhliadku, porovnajte svoj dom s ostatnými nehnuteľnosťami za približne rovnakú cenu. Objektívne, za koľko eur by ste kúpili svoj dom?

Ak predávate svoju nehnuteľnosť na vlastnú päsť, nebojte sa, dokážete si urobiť vlastný prieskum online a získať dobrú predstavu o hodnote vašej nehnuteľnosti. Existuje aj jednoduchšia možnosť❓❗ Nemusíte strácať čas pri analýze ceny nehnuteľnosti. Vyplňte formulár a ja vám urobím cenový odhad nehnuteľnosti ZADARMO!👍⤵️⤵️⤵️

odhad nehnuteľnosti ZADARMO 


R E A L I T Y L E T T E R

Horúce realitné novinky
priamo na Váš mail